Czy są leki na pasożyty,robaki itp? Zioła, suplementy?

Leki, zioła, suplementy


Prawdopodobieństwo, że masz pasożyta, jest olbrzymie. Bowiem tylko jedna osoba na dziesięć nie jest nosicielem pasożytów. Ten problem dotyczy krajów rozwijających się, jednak nawet w państwach Zachodu, co trzeci mieszkaniec jest zarażony robakami. Ale, póki nie dopadły cię poważne komplikacje, możesz spróbować poradzić sobie z nim domowymi sposobami.

Najpierw się zbadaj

Jeśli masz podejrzenie zakażenia pasożytami, warto wykonać badania, które polegają na pobraniu próbek kału w różnych odstępach czasu. Niestety skuteczność tej metody jest oceniana na 12-20 proc. Niksa ocena wynika z faktu, że laborant musiałoby otrzymać próbki w czasie składania jaj,a by dostrzec je pod mikroskopem. Dlatego bardziej skuteczne jest badanie krwi, które sprawdza ilość wytworzonych przeciwciał. Metoda ta jest efektywna jedynie przy zaawansowanych etapach rozwoju choroby. Gdy wynik badania jest dodatni oznacza to że we krwi znajdują się przeciwciała wytwarzane przeciwko danemu pasożytowi, Odnotowuje się także podwyższony poziom tzw. eozynofili.

Prawidłowo pobrana próbka kału do badania

Czym leczyć zakażenie pasożytami?

Po stwierdzeniu przeciwciał specjaliści przepisują leki przeciwpasożytnicze. Niestety kuracja jest żmudna i długa, bo trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy,

1. Leki chemiczne

pyrantel
duodenale
prazykwantel
niklozamid
albendazol
mebendazol

lek na pasożyty jaki?

2. Terapia ziołami

50 g ziela tymianku zmieszaj z 50 g kłącza tataraku, 25 g mięty pieprzowej, 50 g korzenia omanu, 25 g liści orzecha włoskiego i 10 g ziela piołunu. Wsyp 2 łyżki ziół i zalej 2 szklankami wrzącej wody. Taki napar pij w 3 porcjach: rano, w ciągu dnia i wieczorem, najlepiej 20 minut przed posiłkiem.

3. Fermentowany napój

Wprowadź dietę na 3 do 21 dni, by oczyścić organizm z toksyn i pasożytów. Posiłki powinny być niskokaloryczny, płynny, bogaty w napoje fermentowane na bazie sfermentowanego imbiru, kombuchy, kefiru kokosowego, czy octu jabłkowego. Napoje popijaj wodą z sokiem ze świeżo wyciskanych cytryn. W późniejszym okresie nadal spożywaj dużo kiszonek.

4. Pokarmy i zioła o właściwościach przeciwpasożytniczych

warzywa – burak, kapusta, marchew, czosnek, por, cebula, rzodkiew i szczaw,
przyprawy – koper włoski, goździki, pieprz kajeński, imbir, szałwia, chrzan i tymianek,
migdały, wodorosty i śliwka umeboshi,
prażone nasiona dyni.

Lekarze radzą, by w celu  zminimalizowania ryzyka zakażenia robakami, należy stosować kilka zasad higieny: płukać owoce i warzywa we wrzątku, myć ręce po powrocie do domu i skorzystaniu z toalety, wymieniać pościel i ręczniki, nie spożywać  płynów i pokarmów, a profilaktycznie również siebie.
Powodzenia!

Treści zawarte w niniejszym serwisie nie stanowią jakiejkolwiek porady, w tym zdrowotnej ani dietetycznej, a podmiot nie ponosi odpowiedzialności za skutki zastosowania się do treści zawartych w serwisie.
Czy są leki na pasożyty,robaki itp? Zioła, suplementy? Czy są leki na pasożyty,robaki itp? Zioła, suplementy? Reviewed by Blogger on 11:56 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Bardzo dobry produkt na pasożyty to Sanacor. Można go kupić tutaj https://gh24.eu/produkt/sanacor-80-kapsulek-pasozyty-odrobaczanie-12-skladnikow

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.